Erhan Erkut

2014 Yerleştirme Sonuçları: İşletme – Vakıf Üniversiteleri

  • Veri tabanına sadece “İşletme” programları dahil edildi.  Tek istisna, Sabancı’daki “Yönetim Bilimleri” programı oldu.  “İşletme-Ekonomi,” “İşletme Bilgi Yönetimi,” “İşletme Mühendisliği,” programları veya sektörel programlar (örneğin  “Turizm İşletmeciliği” veya “Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği”) bu çalışmaya dahil edilmedi.
  • Bazı üniversitelerde hem Türkçe hem İngilizce İşletme programları açık.  Bazılarında ek olarak uzaktan eğitim programları veya yurt dışı bağlantılı programlar mevcut.  Bu çalışmada bir üniversitedeki tüm işletme programları tek bir program olarak kabul edildi.  Yani bir üniversitedeki tüm işletme programlarının kontenjanlar toplandı, ve taban puanların en küçüğü dikkate alındı.
  • Özet istatistikleri ve üniversitelerin sıralamalarını görmek için pdf dosyasını indirin: IsletmeTabela

İlgili Yazılar

Mükemmel Fırtınanın Yıktığı Baraj

“Sistem Çaresiz, Eğitim Sizde” kitabımın ilk baskısının yayınlanmasından az sonra kitabın temel tezini güçlü bir şekilde destekleyen bir karar ile üniversiteye giriş sınavında barajlar kaldırıldı.

Devamını Oku »

Mükemmel Fırtına

Bu yazıyı 5 Eylül 2021’de Gazete Pencere’de yayınladım. 15 Şubat 2022’de bloğuma koyma nedenim, bu yazının geçtiğimiz hafta verilen barajları kaldırma kararının temel nedeni açıklıyor

Devamını Oku »

Bu Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp