İletişim

1 Yorum

 • Erhan Bey, merhaba;
  bundan yaklaşık 3 yıl kadar önce, “Fark Yaratmak” başlıklı bir sunumunuza slideshare sitesinde rastlamıştım. Farklı olmanın, fark yaratabilmenin, hem bireysel hem de kurumsal anlamda rekabet üstünlüğü sağlayacağını düşünüyordum ancak sizin kısacık sunumunuz bana iki noktayı daha hatırlattı:
  1- Bu konu hem bireysel, hem kurumsal, hem de milli açıdan önemliydi.
  2- Ülkemizde bu konuya gereken önem gösterilmemekteydi.

  Sunumunuz bana ilham verdi.

  Müteakip süreçte, farklılaşmanın gerekliliği ve faydalı bir yaklaşım olduğuna ilişkin çok sayıda kaynağa ulaştım ancak bunun “nasıl” gerçekleştirileceğine ilişkin kaynakların çok daha yetersiz olduğunu, var olan kaynakların da “uygulanabilirlik” açısından zaafiyetler taşıdığını fark ettim.

  Ben de, yoğun bir literatür taraması ve saha çalışması yürüttükten sonra “Beklenmedik & Rekabet Üstünlüğü” isimli kitabımı kaleme aldım. Kitap 2015 yılı Mayıs ayında yayımlandı.

  Affınıza sığınarak şunu söylemek istiyorum: Kitap, inovasyon temelli ve farklılaşmaya dayalı rekabet üstünlüğü konusunda, (özellikle de farklılaşmanın neden gerekli olduğunun ötesinde nasıl gerçekleştirileceğine değinmesi bakımından) ülkemizde yayımlanmış en derli toplu kaynak niteliği taşıyor.

  Erhan Bey,
  ben İşletme Mühendisi’iyim (İTÜ ’98) ve İzmir’de ikamet etmekteyim. Kitabımda vurguladığım yaklaşımları bir iş fikri haline getirerek, İzmir’de yerleşik “Nova Rekabet Stratejileri Eğitim & Danışmanlık” firmasını kurdum. Ancak İzmir’in yetersi ticari dinamiği gereği, gerekse de iş dünyasının bu tip bir hizmete yönelik olarak farkındalık düzeyinin yetersiz kalmasından dolayı etkili bir “start up” yapamadım.

  Kıymetli Hocam,
  farklılaşmaya dayalı rekabet üstünlüğü konusunu ne denli önemsediğinizi ve kişi/kurumların “neden tercih edilmeleri gerektiği” sorusuna yeterli cevaplar vermeleri gerektiğini düşündüğünüzü biliyorum. Bu anlamda, çalışmalarımı ve gayretlerimi destekleyici nitelikte desteğinizi esirgemezseniz size minnettar olacağımı bilmenizi isterim.
  Sizin her türlü yönlendirmeniz benim için mücevher değerindedir.
  Çalışmalarınızda başarı ve kolaylıklar dilerim.
  Saygılarımla,
  Özgür Eyiol
  0505 623 69 03

Bir Yorum Yazın